Witaj na stronie startowej
Szkolne Koło Dziennikarskie PDF Drukuj Email
środa, 17 września 2014 19:01

Biegiem do piór

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015 rozpoczęło działalność Szkolne Koło Dziennikarskie. Zrodził się pomysł na powstanie gazetki szkolnej.

Redakcja składa się z uczennic klas drugich. Są to: Laura Nowakowska, Paulina Jaruga, Aleksandra Zagórska, Anna Ślipko, Martyna Szlenk, Wiktoria Bomba, Weronika Szymik, Wiktoria Tobor, Weronika Szołtysik, Marta Kubica oraz Monika Brol. Opiekunem koła dziennikarskiego jest Lidia Rupik.

Gazetkę szkolną planujemy wydać na przełomie października i listopada. Chcemy, by pojawiły się w niej tematy bliskie każdemu uczniowi, a wśród nich: życie szkoły, sport, moda, uroda, pasja i hobby oraz wiele innych. Mamy nadzieję, że uda nam się podołać zadaniu i wzbudzić zainteresowanie społeczności szkolnej. Wasze ciekawe pomysły  na pewno zostaną przez nas wykorzystane. Wkrótce więcej informacji.

Trzymajcie za nas kciuki! J

Redaktor naczelna

Oliwia Więcek

Pilne ogłoszenie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 września 2014 20:19

Pilne ogłoszenie

Poprawiony: poniedziałek, 15 września 2014 20:22

Media Literacy for Active Citizen PDF Drukuj Email
wtorek, 09 września 2014 20:44

Nasi Nauczyciele na międzynarodowym seminariumPod koniec wakacji, w dniach 22-29 sierpnia 2014, dwie nauczycielki naszej szkoły, panie: Katarzyna Michalska i Elżbieta Caputa, wzięły udział w międzynarodowym seminarium pod tytułem: „Media Literacy for Active Citizen” zorganizowanym w ramach programu Grundtvig w Pradze. W tygodniowych warsztatach uczestniczyła grupa kilkunastu osób z różnych krajów Europy – Turcji, Francji, Słowenii, Czech i Polski. Zajęcia obejmowały szeroką dyskusję nad mediami i ich wpływem na społeczeństwo. Dzięki różnym metodom pracy uczestnicy mogli wyrobić sobie zdanie na temat tego, czy media są obiektywne, czy też manipulują obywatelem oraz zdobyć wiedzę. Wśród ciekawszych metod pracy znalazły się: wieczory kulturowe z prezentacją i degustacją regionalnych przysmaków, stworzenie krótkiego wywiadu z mieszkańcami Pragi w postaci nagrania filmowego, napisanie newslettera w oparciu o osobiście przeprowadzane wywiady z mieszkańcami Pragi, wizyta w telewizji publicznej oraz rozmowa z pracownikiem telewizji publicznej. Nauczycielki naszego gimnazjum były aktywnymi uczestniczkami wszystkich zajęć i wróciły z wymiany bardzo zadowolone i wzbogacone w nowe doświadczenia, które będą wykorzystywać w swojej pracy zawodowej.

Poprawiony: wtorek, 09 września 2014 20:49

Koło teatralne PDF Drukuj Email
wtorek, 09 września 2014 20:34

Koło teatralna

Poprawiony: czwartek, 11 września 2014 19:38

Zebranie z rodzicami PDF Drukuj Email
wtorek, 09 września 2014 08:22

Zebranie dla rodziców

Poprawiony: wtorek, 09 września 2014 08:47

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 15
Copyright © 2014 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.