Witaj na stronie startowej
Wielkanoc 2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 18:35

Wielkanoc 2024

Beczy w trawie baraneczek nawołując wniebogłosy.

Życzę zdrowia i radości Wam z okazji Wielkiej Nocy

i Dyngusa mokrutkiego by Wam szczęście dopisało,

by rodzinne były święta, by Wam nic nie brakowało.

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 18:40

Świąteczna akcja wolontariatu PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 18:19

Kolejna świąteczna akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza

Dnia 9 kwietnia nasi wolontariusze odwiedzili mieszkańców "Domu Seniora Dolomity" w Bytomiu.  To nie pierwszy wyjazd do tej placówki. Nasi uczniowie 3 lata temu wystąpili w  "Dolomitach" z artystycznym repertuarem  " Piosenki z lat waszej młodośc".

W tym roku wolontariusze  wspólnie z seniorami wykonywali ozdoby świąteczne, które później posłużyły do dekorowania pomieszczeń. To spotkanie z pewnością było prawdziwą lekcją życia dla naszych uczniów. Musieli  wykazać się dużą dawką cierpliwości i  serdeczności wobec starszych, często schorowanych pensjonariuszy. Jednak, jak się okazało, spisali się na medal i jeszcze w drodze powrotnej do gimnazjum dzielili się zabawnymi anegdotami ze spotkania.

Poczęstunek dla seniorów (pyszne babeczki i ciastka)  przygotowały:

Patrycja Opiełka (3c)

Natalia Zięba (3d)

Martyna Pisalska (3a)

Wiktoria Pawlik (3c)

Zdjęcia robiła Patrycja Opiełka (3c)

Pozostali uczestnicy wyjazdu: Martyna Kwaśny, Aleksandra Zborowska, Natalia Krzyż, Magda Kaszkiel, Aneta Kowalik, Agnieszka Kubica, Oliwia Chmiela, Kaja Mierzwińska, Robert Szewczyk, Daniel Plaza, Marysia Sławińska, Maciej Mycielski, Wiktoria Sikora, Michalina Kujawska.

Wyjazd zorganizowały:Joanna Olech- Cofałka, Katarzyna Michalska

Świąteczna akcja wolontariatuŚwiąteczna akcja wolontariatu

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 18:44

Spotkanie z prawnikiem PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 18:08

Spotkanie z prawnikiem

W czwartek 10. kwietnia w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z panią prawnik Katarzyną Widerą. Uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich i trzecich, którzy chcieli dowiedzieć się jaką drogę edukacyjną należy przebyć, żeby uzyskać jedną ze specjalności prawniczych oraz jak wygląda praca prawnika. Pani Widera w jasny i zrozumiały dla wszystkich sposób opowiedziała o specyfice swojego zawodu, jego zaletach i wadach. Bardzo dziękujemy, że zachciała poświęcić nam czas!

Spotkanie z prawnikiem

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 18:11

Wycieczka zawodoznawcza PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 17:55

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

25 marca bieżącego roku grupa uczniów o zainteresowaniach kulinarnych wzięła udział w "warsztatach  naleśnikowych" i zwiedzaniu Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Podrzucanie naleśników na patelni było prawdziwym wyzwaniem!

Wycieczka zawodoznawcza

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 18:07

Koło teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 20:43

Co nowego na Kole Teatralnym?

Od ponad dwóch miesięcy trwają przygotowania kolejnego spektaklu w wykonaniu członków Szkolnego Koła Teatralnego. Pomysłodawcą projektu przedstawienia, autorem scenariusza i koordynatorem działań grupy teatralnej jest opiekun Koła Teatralnego-Pani Joanna Celińska-Pacholczyk. Na nasze ostatnie ogłoszenie, dotyczące zbiórki tkanin i wykonania czarnej kurtyny-niezbędnej do kolejnej inscenizacji, odpowiedział jeden Rodziców. W efekcie w niedługim czasie, powstanie kurtyna, która posłuży nam, jako kluczowy element scenograficzny. Tak też zrodził się pomysł, aby Szkolne Koło Teatralne otrzymało nazwę „Kurtyna” i pod tą nazwą funkcjonowało od kwietnia br. Pod koniec maja zabierzemy naszą widownię w podróż w czasie i przestrzeni. Powstał już pięcioaktowy scenariusz i rozpoczęły się przygotowania scenografii oraz gromadzenie rekwizytów. Zespół dźwiękowców (Wojtek Irlik oraz Jakub Koszowski z klasy IIIa) starannie przygotowuje, niezwykle ważną dla wartości naszego pantomimicznego spektaklu, ścieżkę dźwiękową.

Za nami już pierwsze próby charakteryzacji i przymiarki do makijażu mima. Grupa kilkunastu mimów poruszy nasze emocje, rozbawi nas do łez, ale też wzruszy i skłoni do refleksji. Największym, jak do tej pory wyzwaniem, okazało się wykonanie niektórych elementów scenograficznych. Zaprojektowane rekwizytów i postęp nad pracami scenograficznymi, których efektem będzie powstanie wehikułu czasu zawdzięczamy współpracującej z Kołem Teatralnym od II semestru-Pani Ewie Kolricz oraz opiekunowi Koła-Pani Joannie Celińskiej-Pacholczyk i grupie uczniów z Zespołu Scenograficznego (gimnazjaliści z klasy IIc oraz IIIc i IIIe). Wykonanie wehikułu nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie uczniów gimnazjum, którzy dostarczyli nam materiałów do wykonania tego rekwizytu (podziękowania dla uczniów klasy IIb, a w szczególności Roberta Trzorna). Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy na bieżąco pomagają nam w gromadzeniu rekwizytów.

Poprawiony: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 21:08

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 11
Copyright © 2014 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.