Start

Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty

Globalw sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do szkół publicznych. Czytaj tutaj ....

DZIĘKI DOTACJI CELOWEJ NA PODRĘCZNIKI UCZNIOWIE ROZPOCZYNAJĄCY NAUKĘ W PIERWSZEJ KLASIE GIMNAZJUM, OD 1 WRZEŚNIA 2015 ROKU OTRZYMAJĄ W SZKOLE NA POCZĄTKU WRZEŚNIA DARMOWY KOMPLET PODRĘCZNIKÓW  (OPRÓCZ PODRĘCZNIKA DO RELIGII).

Witaj na stronie startowej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 21:48

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek 1.09.2015 r.

Godz. 9:30   Msza Święta w kościele parafialnym w Świerklańcu

Godz. 10:30 Spotkanie uczniów klas II i III z wychowawcami w klasach.

Uczniowie klas I o godz. 10:30 spotykają się na sali gimnastycznej z dyrekcją szkoły i swoimi wychowawcami

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 21:52
 
SPRAWOZDANIE ROCZNE Z DZIAŁAŃ SZKOLNEGO KOŁA TEATRALNEGO „KURTYNA” W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
sobota, 18 lipca 2015 16:29

W roku szkolnym 2014/2015 Koło Teatralne „Kurtyna” kontynuuje swoją działalność. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, opiekunem szkolnej grupy teatralnej jest pani Joanna Celińska-Pacholczyk oraz pani Ewa Kolricz.
Zespół Teatralny zrzesza 66 osób, a więc trzykrotnie więcej członków niż w roku ubiegłym. Swoją działalność Szkolne Koło Teatralne rozpoczęło już w drugim tygodniu września.

Całe sprawozdanie można przeczytać tutaj.

View the embedded image gallery online at:
http://gimnazjum.swierklaniec.info/portal/#sigFreeId9f739547b8

Poprawiony: sobota, 18 lipca 2015 16:36
 
Wymiana młodzieży 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
poniedziałek, 25 maja 2015 00:00

"Taniec i muzyka łączą ludzi"- spotkanie młodzieży polsko- niemieckiej


 

W dniach 11-16.05.2015.r. 25 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu gościło w domach rodzin niemieckich. Brali oni udział w wymianie młodzieży organizowanej pomiędzy świerklanieckim gimnazjum, a gimnazjum w Eckental. Najważniejszym wydarzeniem spotkania upływającego pod hasłem „Taniec i muzyka łączą ludzi”, był wspólny występ chórów obydwu szkół, który odbył się w auli gimnazjum w Eckental. W koncercie uczestniczyli przedstawiciele powiatu Erlangen- Höchstadt, rodzice i uczniowie niemieckiego gimnazjum.

Podczas wizyty w Niemczech młodzież miała okazję zwiedzić Norymbergę, podziwiała przyrodę Szwajcarii Frankońskiej oraz okoliczne zamki.Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych swoich partnerów, brali udział w grach i zabawach integracyjnych, jednak przede wszystkim poszerzali swoją wiedzę językową i poznawali kulturę naszych zachodnich sąsiadów.

Projekt dofinansowany został przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM), która po raz kolejny wspiera finansowo i merytorycznie nasze projekty niemieckojęzyczne. Gimnazjum im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Eckental współpracują ze sobą od 2009 roku w ramach partnerstwa powiatów tarnogórskiego oraz Erlangen- Höchstadt. Majowe spotkanie było już piątym wspólnym projektem, który dostarczył młodzieży niezapomnianych wrażeń i przyczynił się do nawiązania nowych przyjaźni. Celem spotkania było zbliżenie się młodzieży polskiej i niemieckiej poprzez poznanie się na płaszczyźnie rodzinnej i szkolnej: przełamywanie stereotypów, poznanie i zrozumienie kultury, historii sąsiada, co niewątpliwie zostało osiągnięte przez wspólne działania artystyczne.

Wrażenia uczestników:

 

Wymiana, która odbyła się w dniach 11-16 maja br, była bardzo dobrze zorganizowana. Cały plan wyjazdu spełnił moje oczekiwania. Rodzina mojej partnerki z troską opiekowała się mną i dostarczała każdą niezbędną mi rzecz. Kilka dni za granicą umożliwiło mi zwiedzenie Norymbergi oraz zapoznanie się z lokalnymi tradycjami. Ogółem pisząc, czas ten pomógł mi w rozwoju języków obcych i zawiązaniu nowych przyjaźni. Tegoroczna wymiana zagwarantowała mi wspaniałą zabawę oraz niezapomniane wspomnienia!

Paulina

Jestem absolutnie zachwycona tygodniem spędzonym w Niemczech! Nie jestem w stanie wymienić każdej z zalet tego wyjazdu, ale potrafię wskazać najważniejsze. Przede wszystkim atmosfera - nasza zgrana, wesoła grupa stworzyła niepowtarzalną atmosferę! Zajęcia były świetnie zorganizowane, wszystko dopięte na ostatni guzik, ale jednak nic nie jest tak istotne, jak to, że oprócz nowych doświadczeń, zyskaliśmy coś jeszcze. Zyskaliśmy przyjaciół, z którymi pomimo różnic kulturowych tak wspaniale potrafiliśmy się dogadać. To coś więcej niż tydzień w Niemczech - to wspomnienia na całe życie :)

P.S. Niemcy nie pozostali nam dłużni i oprócz wspaniałych wspomnień, dostaliśmy od nich kilka dodatkowych kilogramów wraz z żelkami Haribo :)

Oliwia

Majowa wymiana pomiędzy uczniami z Gimnazjum w Świerklańcu oraz uczniami z Gimnazjum w Eckental bardzo mi się podobała. Cieszę się, że mogłam poznać niemiecką kulturę, prawie poczuć się jak członek rodziny goszczącej. Jestem przekonana, ze przyjaźń jaką nawiązałam z moją partnerką nie jest chwilowa. Ponadto poznałam wiele interesujących osób z naszego gimnazjum, co z pewnością nie udałoby mi podczas szkolnej przerwy. Program wymiany był świetny. Miałam okazję spędzić miło czas, uczestniczyć w pięknym koncercie, a nawet pozwiedzać. Uważam, że takie projekty powinno się realizować częściej, ponieważ zapewniają cudowne wspomnienia.

Laura

Wymiana polsko - niemiecka bardzo mi się podobała, teraz bardzo dobrze ją wspominam. Nasz program był urozmaicony i ciekawy. Jeden dzień poświęciliśmy na zwiedzenie Norymbergi. Byliśmy na zamku, widzieliśmy piękne zabytki. Rodzina, która mnie gościła, była bardzo uprzejma, w domu panowała miła atmosfera, tata mojego niemieckiego kolegi przygotowywał bardzo dobre azjatyckie jedzenie na obiad, a codziennie rano i wieczorem grał na gitarze. Teraz trochę mi tego brakuje. Gimnazjum było wielkie i łatwo można było się w nim zgubić. Klasy były specjalnie dostosowane do przedmiotów tj. chemia, fizyka, muzyka itd. W czasie naszego pobytu w Eckental odbył się koncert polsko - niemieckiego chóru oraz występy innych uczniów Eckental. Były to piękne chwile w moim życiu.

Łukasz


 

Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 23:56
 
Wakacje 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
piątek, 26 czerwca 2015 11:35

WakacjeTo już dziś rozpoczynamy WAKACJE! Życzymy wszystkim dużo relaksu, sportu i bezpiecznej zabawy. Pamiętajcie o zdrowym rozsądku. Czekamy na Was we wrześniu.

Grono Pedagogiczne

 

Film o bezpiecznym przebywaniu nad wodą można zobaczyć klikając tutaj.

 
Wyprawka szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
czwartek, 25 czerwca 2015 16:30

UWAGA - Wyprawka szkolna !!!


W związku z realizacją Rządowego programu, pomocy uczniom w 2015r. - Wyprawka szkolna" -  jest możliwość  uzyskania dofinansowania  zakupu podręczników. Program dotyczy  uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty:

  1. słabowidzących,
  2. niesłyszących,
  3. słabosłyszących,
  4. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
  5. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
  6. z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
  7. z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
  8. z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy II lub III gimnazjum.


Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników przyznaje się na wniosek rodziców  ucznia/opiekunów prawnych /rodziców zastępczych skierowany do Dyrektora gimnazjum.

Wnioski i informacje na ten temat można uzyskać  w Sekretariacie gimnazjum.

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2015 16:33
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 30
Copyright © 2015 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości