Start
Witaj na stronie startowej
Biesiada w Domu Seniora „Dolomity” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
poniedziałek, 20 października 2014 18:50

Wszyscy razemWystępDnia 16 października w Dniu Patrona naszej szkoły członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusz zostali zaproszeni na biesiadę do Domu Seniora „Dolomity” w Bytomiu.  Pięcioro uczniów naszej szkoły uświetniło to wydarzenie występami artystycznymi.  Robert Trzorn z klasy 3b brawurowo wykonał utwór Kamila Bednarka „Cisza”. Wiktoria Aleksiuk oraz Anna Janus z 3d przygotowały repertuar z lat 60-tych m.in. Karin Stanek i Czesława Niemena. Uczennica klasy 1 d Wiktoria Rybicka, prezentując się w oryginalnym stroju ludowym swojej prababci, wykonała  dwie piosenki w gwarze śląskiej.  Wolontariusze zostali serdecznie przyjęci  przez mieszkańców  „Dolomitów” oraz ugoszczeni obiadem, lodami i ciastem.

Uczestnicy:

Robert Trzorn, Wiktoria Kołodziejczyk 3b

Wiktoria Aleksiuk, Anna Janus 3d

Wikoria Rybicka 1d

Wyjazd zorganizowała pani Katarzyna Michalska z pomocą  Justyny Otolińskiej i Joanny Skolik Dąbrowskiej

 
Dzień patrona szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
poniedziałek, 20 października 2014 17:16

Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość

Jan Paweł II


16 października br. odbyła się szkolna uroczystość z okazji rocznicy ustanowienia Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły świętego Jana Pawła II.

Dzień rozpoczął się od mszy świętej w kościele w Świerklańcu, na którym gościliśmy proboszcza z nakielskiej parafii. Ksiądz Eugeniusz Bill wygłosił kazanie dla uczniów i pracowników szkoły.

Po uroczystości w kościele wszyscy udali się do szkoły. Nasze gimnazjum miało zaszczyt przywitać w tym uroczystym dniu ważne osoby spoza szkoły, m.in.:   Wójta Gminy Świerklaniec Kazimierza Flakusa,  dyrektora Zespołu Szkół  im. Kai  Mireckiej w Nakle Śląskim Krzysztofa Kozaka oraz Romana Mitasa. Po oficjalnym rozpoczęciu apelu  odbyło się przedstawienie w wykonaniu pierwszoklasistów. Każdy z nich po kolei  rozważał, czym jest świętość w życiu człowieka, jak można stać się świętym.  Szkolny chór uświetnił uroczystość  pieśniami : „Barka”, „Strumień”.  Po zakończeniu występu  rozstrzygnięto konkurs plastyczny poświęcony Janowi Pawłowi  II.  1. miejsce zajęła Agnieszka Kubica, 2. miejsce – Agnieszka Ukuś oraz 3. miejsce – Tatiana Godzisz. Następnie dyrektor  mgr Marek Kubica wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom:  mgr Ewie Brol, mgr Ewie Korlicz, mgr Barbarze Odoj, mgr Joannie Celińskiej – Pacholczyk, mgr Justynie Otolińskiej oraz mgr Walentynie Gubale.

Na koniec dyrektor złożył podziękowania  Romanowi  Mitasowi, który podarował naszej szkole pamiątkę związaną z papieżem.  Kiedy uroczystość dobiegła końca, uczniowie udali się do domów, a goście zostali zaproszeni na krótki poczęstunek.

Paulina Jaruga

Szkolne Koło Dziennikarskie

 
Konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
poniedziałek, 13 października 2014 23:51

Dyktando pełne pułapek

W dniu 13 października br. dwaj uczniowie naszego gimnazjum którzy wygrali szkolny etap konkursu ortograficznego-Agnieszka Kubica z klasy IIId oraz Mikołaj Cieśliczka z klasy Ic wzięli udział w II etapie „Dyktanda dla gimnazjalistów”, które zostało zorganizowane w Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach.Finałowe zmagania trwały ponad godzinę, a uczniowie ponownie wysłuchali i napisali tekst o zabytkach techniki powiatu gliwickiego. Jego autorem, a także lektorem, była pani Krystyna Sowa. Z najeżonym fachowym słownictwem i skomplikowanymi zdaniami dyktandem zmierzyło się 39 śmiałków. Wyniki otrzymamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Na zwycięzców (pierwszej piątki) czeka wycieczka do Warszawy, której główną atrakcją będzie zwiedzanie budynku Sejmu, spotkanie z posłami połączone z wręczeniem dyplomu laureata dyktanda.

Opiekunem uczniów była pani Joanna Celińska-Pacholczyk.

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 00:01
 
Koło teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
poniedziałek, 13 października 2014 23:33


PANTOMIMA-TEATR BEZ SŁÓW

W piątek 10 października br. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Redakcyjnego, który kończy już prace nad scenariuszem pantomimicznego spektaklu. Ponadto po raz pierwszy zebrał się zespół teatralny z "drużyny niebieskich". W ramach spotkania szkolni aktorzy uczestniczyli w warsztatach: "Jak wykonać makijaż mima". Później cały Zespół Aktorów brali udział w sesji zdjęciowej. Wykonane podczas niej fotografie posłużą do wykonania plakatów promujących grudniowy lub styczniowy spektakl pantomimiczny o dalszych przygodach Profesora Talenta.

 
Jesienny spacer PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
niedziela, 12 października 2014 19:24

Dom Pomocy Społecznej PrzyjaźńDom Pomocy Społecznej PrzyjaźńW ubiegły czwartek 9 października grupa 18 uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariusza wybrała się na wspólny spacer z mieszkańcami zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach.  Piękna, słoneczna aura sprawiła, że spacer był bardzo wyczekiwany przez seniorów, którzy z wielką radością przywitali  naszych wolontariuszy.  W czasie powrotu do szkoły uczniowie wstąpili do cukierni na słodki poczęstunek, o który zadbał Dominik Zdebik z kl. IIIa.

W akcji spacer uczestniczyli:

3a- Ola Piecuch, Dominik Zdebik

Dom Pomocy Społecznej Przyjaźń3b-Wiktoria Kołodziejczyk, Karol Surowiec, Kami Kasprzak, Magda Mokry, Szymon Gosk, Mateusz Buryło

3c- Kasia Jabłońska, Wiktoria Bereżewska

3d- Agnieszka Ukuś, Magda i Kasia Siwiec, Paulina Wojtas, Milena Lis, Maciej Gawron, Mariusz Smodij, Łukasz Kowalkowski

Akcję zorganizowała Katarzyna Michalska z pomocą Sybilli Rakoczy

Uwaga!

Do końca października można zapisać się do Szkolnego Klubu Wolontariusza. Deklaracje dla uczniów i rodziców są do pobrania na stronie internetowej naszego gimnazjum. Wypełnione deklarację proszę oddać do biblioteki.

Katarzyna Michalska- opiekun SKW

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 19:37
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18
Copyright © 2014 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

FACEBOOK

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości