Witaj na stronie startowej
Koło teatralne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 października 2014 20:32

Pierwszy etap za nami...

W dniu 24 października br. odbyło się kolejne spotkanie członków Szkolnego Koła Teatralnego „Kurtyna”. Swoje prace zakończył właśnie Zespół Redakcyjny. Efektem ich działań stał się sześcioaktowy scenariusz przedstawienia pantomimicznego. Od następnego tygodnia rozpocznie się drugi etap prac nad przedstawieniem z udziałem mimów.

Szkolni aktorzy z drużyny „niebieskich” spotkają się w najbliższy piątek- 31 października na castingu, w wyniku którego zostanie ustalona obsada do spektaklu bez słów.

Casting poprzedzi występ Karoliny Badnarek z klasy IIIc, która również jest członkiem Koła Teatralnego, ale dodatkowo rozwija swoją pasję teatralną poza szkołą, biorąc udział w pozalekcyjnych warsztatach w Bytomiu. Działalność teatralna stała się dla niej prawdziwym hobby. Karolina zaprezentuje młodszym i stawiającym pierwsze kroki w świecie teatru gimnazjalistom krótki program artystyczny o charakterze pantomimicznym.

Poprawiony: poniedziałek, 27 października 2014 20:47

Biesiada w Domu Seniora „Dolomity” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim
poniedziałek, 20 października 2014 18:50

Wszyscy razemWystępDnia 16 października w Dniu Patrona naszej szkoły członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusz zostali zaproszeni na biesiadę do Domu Seniora „Dolomity” w Bytomiu.  Pięcioro uczniów naszej szkoły uświetniło to wydarzenie występami artystycznymi.  Robert Trzorn z klasy 3b brawurowo wykonał utwór Kamila Bednarka „Cisza”. Wiktoria Aleksiuk oraz Anna Janus z 3d przygotowały repertuar z lat 60-tych m.in. Karin Stanek i Czesława Niemena. Uczennica klasy 1 d Wiktoria Rybicka, prezentując się w oryginalnym stroju ludowym swojej prababci, wykonała  dwie piosenki w gwarze śląskiej.  Wolontariusze zostali serdecznie przyjęci  przez mieszkańców  „Dolomitów” oraz ugoszczeni obiadem, lodami i ciastem.

Uczestnicy:

Robert Trzorn, Wiktoria Kołodziejczyk 3b

Wiktoria Aleksiuk, Anna Janus 3d

Wikoria Rybicka 1d

Wyjazd zorganizowała pani Katarzyna Michalska z pomocą  Justyny Otolińskiej i Joanny Skolik Dąbrowskiej

Dzień patrona szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim
poniedziałek, 20 października 2014 17:16

Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość

Jan Paweł II

16 października br. odbyła się szkolna uroczystość z okazji rocznicy ustanowienia Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły świętego Jana Pawła II.

Dzień rozpoczął się od mszy świętej w kościele w Świerklańcu, na którym gościliśmy proboszcza z nakielskiej parafii. Ksiądz Eugeniusz Bill wygłosił kazanie dla uczniów i pracowników szkoły.

Po uroczystości w kościele wszyscy udali się do szkoły. Nasze gimnazjum miało zaszczyt przywitać w tym uroczystym dniu ważne osoby spoza szkoły, m.in.:   Wójta Gminy Świerklaniec Kazimierza Flakusa,  dyrektora Zespołu Szkół  im. Kai  Mireckiej w Nakle Śląskim Krzysztofa Kozaka oraz Romana Mitasa. Po oficjalnym rozpoczęciu apelu  odbyło się przedstawienie w wykonaniu pierwszoklasistów. Każdy z nich po kolei  rozważał, czym jest świętość w życiu człowieka, jak można stać się świętym.  Szkolny chór uświetnił uroczystość  pieśniami : „Barka”, „Strumień”.  Po zakończeniu występu  rozstrzygnięto konkurs plastyczny poświęcony Janowi Pawłowi  II.  1. miejsce zajęła Agnieszka Kubica, 2. miejsce – Agnieszka Ukuś oraz 3. miejsce – Tatiana Godzisz. Następnie dyrektor  mgr Marek Kubica wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom:  mgr Ewie Brol, mgr Ewie Korlicz, mgr Barbarze Odoj, mgr Joannie Celińskiej – Pacholczyk, mgr Justynie Otolińskiej oraz mgr Walentynie Gubale.

Na koniec dyrektor złożył podziękowania  Romanowi  Mitasowi, który podarował naszej szkole pamiątkę związaną z papieżem.  Kiedy uroczystość dobiegła końca, uczniowie udali się do domów, a goście zostali zaproszeni na krótki poczęstunek.

Paulina Jaruga

Szkolne Koło Dziennikarskie

Konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 października 2014 23:51

Dyktando pełne pułapek

W dniu 13 października br. dwaj uczniowie naszego gimnazjum którzy wygrali szkolny etap konkursu ortograficznego-Agnieszka Kubica z klasy IIId oraz Mikołaj Cieśliczka z klasy Ic wzięli udział w II etapie „Dyktanda dla gimnazjalistów”, które zostało zorganizowane w Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach.Finałowe zmagania trwały ponad godzinę, a uczniowie ponownie wysłuchali i napisali tekst o zabytkach techniki powiatu gliwickiego. Jego autorem, a także lektorem, była pani Krystyna Sowa. Z najeżonym fachowym słownictwem i skomplikowanymi zdaniami dyktandem zmierzyło się 39 śmiałków. Wyniki otrzymamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Na zwycięzców (pierwszej piątki) czeka wycieczka do Warszawy, której główną atrakcją będzie zwiedzanie budynku Sejmu, spotkanie z posłami połączone z wręczeniem dyplomu laureata dyktanda.

Opiekunem uczniów była pani Joanna Celińska-Pacholczyk.

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 00:01

Koło teatralne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 października 2014 23:33

PANTOMIMA-TEATR BEZ SŁÓW

W piątek 10 października br. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Redakcyjnego, który kończy już prace nad scenariuszem pantomimicznego spektaklu. Ponadto po raz pierwszy zebrał się zespół teatralny z "drużyny niebieskich". W ramach spotkania szkolni aktorzy uczestniczyli w warsztatach: "Jak wykonać makijaż mima". Później cały Zespół Aktorów brali udział w sesji zdjęciowej. Wykonane podczas niej fotografie posłużą do wykonania plakatów promujących grudniowy lub styczniowy spektakl pantomimiczny o dalszych przygodach Profesora Talenta.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 19
Copyright © 2014 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.