Witaj na stronie startowej
Szkolni mistrzowie ortografii PDF Drukuj Email
wtorek, 30 września 2014 18:34

OrtografiaW tym tygodniu w naszym gimnazjum odbył się szkolny etap Konkursu Ortograficznego.

I miejsce zajęli ex aequo: Agnieszka Kubica z klasy IIId oraz Mikołaj Cieśliczka z klasy Ic.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na II etapie Konkursu, który odbędzie się w Gliwicach w połowie października.

Dobra zabawa i… otrzęsiny PDF Drukuj Email
wtorek, 30 września 2014 18:25

OtrzęsinyZa nami pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka szkolna. Tradycyjnie odbyły się na niej otrzęsiny pierwszoklasistów, którzy zostali przyjęci do naszej społeczności.

Impreza rozpoczęła się o  17.00. Uczniowie starszych klas przygotowali dla młodszych kolegów sporo  atrakcji.  Jedną z nich było rysowanie na twarzy pierwszoklasistów  wąsów  kota.  Atmosfera  dobrej zabawy umożliwiła łatwe zintegrowanie się pierwszoklasistów ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami.  Dyskoteka zakończyła się około  godziny 20.00.

Tekst i zdjęcie: Paulina Jaruga

Poprawiony: wtorek, 30 września 2014 18:31

Koło teatralne PDF Drukuj Email
niedziela, 28 września 2014 21:00

REDAKCYJNE ZMAGANIA

W piątek 26 września odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Koła Teatralnego „Kurtyna”. W zebraniu uczestniczyli tym razem wyłącznie członkowie Zespołu Redakcyjnego nr 1, który tworzą: Milena Lis, Aleksandra Gaj, Dariusz Podsiadło, Paulina Jaruga, Monika Brol oraz Roman Balczarek.

Zadaniem tej grupy jest stworzenie w ciągu najbliższych dwóch tygodni scenariusza sześcioaktowego pantomimicznego spektaklu teatralnego prezentującego dalsze przygody profesora Talenta i zabawnej grupki towarzyszących mu nastolatków.

Zespół Redakcyjny zaprezentował swoje pierwsze pomysły i ustalony został wstępny zarys fabuły przedstawienia. Po ukończeniu scenariusza-co planujemy na drugi tydzień października-rozpoczną się spotkania Zespołu Aktorskiego liczącego 25 osób („drużyna niebieskich”) oraz Zespołu Dźwiękowego.

Ponownie zabierzemy widownię w podróż w czasoprzestrzeni, podczas której nasi bohaterowie będą musieli stawić czoła poważnej awarii wehikułu czasu, w efekcie czego wylądują w przyszłości, ale  nie sami, bo stale wymagający naprawy wehikuł będzie im płatał figle i „wyrzucał” postacie spotkane w minionych epokach. Bohaterowie podróżując w przyszłości, przeżyją spotkanie z obcymi cywilizacjami, doświadczą niezwykłych wrażeń obcując z nowymi formami życia pozaziemskiego, a nawet natrafią na swoich sobowtórów.

Niezapomniane wrażenia-gwarantowane!

Redakcja: Joanna Celińska-Pacholczyk.

Poprawiony: niedziela, 28 września 2014 21:03

KOŁO TEATRALNE RUSZA! PDF Drukuj Email
sobota, 20 września 2014 12:15

Koło teatralneW dniu 19 września br. odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie Koła Teatralnego "Kurtyna". Ilość szkolnych działaczy teatralnych jest w tym roku tak duża (ponad 60 osób), że pojawiła się konieczność podzielenia całej grupy teatralnej na pięć Zespołów: Redakcyjny, Scenograficzny, Aktorski, Dźwiękowi oraz Rejestrujący Obraz i Dźwięk. Ponadto z wszystkich członków Zespołu Aktorów złożonego z 50 gimnazjalistów utworzone zostały dwie podgrupy liczące 25 osób. Koło teatralnePierwsza z nich wystąpi w spektaklu pantomimicznym, który zamierzamy zaprezentować w grudniu lub styczniu, natomiast druga grupa przedstawi kolejną inscenizację w maju 2015r. Od dzisiaj Zespół Redakcyjny rozpoczyna gromadzenie pomysłów na nowy scenariusz, po którego ukończeniu pracę rozpoczną: Zespół Aktorów oraz Dźwiękowy.

Za tydzień kolejna minirelacja z naszego spotkania...

Poprawiony: sobota, 20 września 2014 12:22

Szkolne Koło Dziennikarskie PDF Drukuj Email
środa, 17 września 2014 19:01

Biegiem do piór

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015 rozpoczęło działalność Szkolne Koło Dziennikarskie. Zrodził się pomysł na powstanie gazetki szkolnej.

Redakcja składa się z uczennic klas drugich. Są to: Laura Nowakowska, Paulina Jaruga, Aleksandra Zagórska, Anna Ślipko, Martyna Szlenk, Wiktoria Bomba, Weronika Szymik, Wiktoria Tobor, Weronika Szołtysik, Marta Kubica oraz Monika Brol. Opiekunem koła dziennikarskiego jest Lidia Rupik.

Gazetkę szkolną planujemy wydać na przełomie października i listopada. Chcemy, by pojawiły się w niej tematy bliskie każdemu uczniowi, a wśród nich: życie szkoły, sport, moda, uroda, pasja i hobby oraz wiele innych. Mamy nadzieję, że uda nam się podołać zadaniu i wzbudzić zainteresowanie społeczności szkolnej. Wasze ciekawe pomysły  na pewno zostaną przez nas wykorzystane. Wkrótce więcej informacji.

Trzymajcie za nas kciuki! J

Redaktor naczelna

Oliwia Więcek

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 16
Copyright © 2014 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.