Start
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu
Szkolny Klub Wolontariusza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
piątek, 03 kwietnia 2015 23:40

Wielkanocne akcje Szkolnego Klubu Wolontariusza


Nasi wolontariusze niezwykle aktywnie zaangażowali się w wielkanocne akcje Klubu.

27 marca i 30 marca uczniowie odwiedzili seniorów z  Domu Pomocy  Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach oraz Domu Seniora Dolomity w Bytomiu. Młodzież wspólnie z pensjonariuszami wzięła udział w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej. Wykonane ozdoby posłużyły jako dekoracje pomieszczeń w obu placówkach.

Tego typu wyjazdy w okresie wielkanocnym stały się już coroczną tradycją Klubu. Są one przede wszystkim wspaniała okazja do wspólnych rozmów, wymiany serdeczności oraz dużą lekcja cierpliwości wobec starszych, często schorowanych osób.  W obu spotkaniach uczestniczyło 35 uczniów, ale w ich przygotowania włączyła się cała szkoła. Uczniowie brali udział w zbiórce artykułów papierniczych (np.  brystol, papier kolorowy, klej). Zadbali również o poczęstunek dla seniorów ( Paulina Jaruga, Natalia Stryjecka, Magda Nowak, Ola Hain, Karol Surowiec, Sandra Bielecka, Patrycja Widłok). Wszystkim i każdemu z osobna  DZIĘKUJEMY :)

Akcje przygotowały Katarzyna Michalska, Ewa Kolricz i Sybilla Rakoczy.

Uczestnicy

kl. 3d: Marta Penkaty, Aleksandra Gaj, Milena Lis, Agnieszka Kubica, Patrycja Dziuk, Łukasz Kowalkowski, Szymon Michoń, Mariusz Smodij, Konrad Dutkiewicz, Kamil Bienek, Magdalena Nowak

kl. 3c: Aleksandra Hain, Jakub Kuzia, Wiktoria Kierzek, Wiktoria Bereżewska

kl. 3b: Wikoria Kołodziejczyk, Szymon Gosk, Karol Surowiec, Mateusz Buryło, Patryk Idzik, Magdalena Mokry

kl. 3a: Aleksandra Piecuch, Patrycja Widłok, Julia Tomczyk

kl. 2c: Klaudia Maniura, Małgorzata Jędrysik

kl. 2b: Paulina Jaruga, Oliwia Więcek, Natalia Kruszyna

kl. 2a: Aleksandra Wylężek

kl. 1b: Sandra Bielecka

kl. 1d: Dominik Hojka, Patrycja Chmiela, Amanda Sok, Natasza Mentel

Poprawiony: sobota, 04 kwietnia 2015 15:51
Więcej…
 
KOLEJNA PRÓBA ZA NAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
poniedziałek, 04 maja 2015 20:56

W dniu 4 maja br. (poniedziałek) odbyła się kolejna próba do spektaklu "Trudne sprawy" przygotowywanego przez drugi Zespół Aktorski należący do Szkolnego Koła Teatralnego "Kurtyna". Następne teatralne zmagania już w najbliższy piątek.

Poprawiony: poniedziałek, 04 maja 2015 20:58
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
piątek, 29 maja 2015 20:49W dniu 2 czerwca br. (wtorek) o godzinie 17.00
odbędą się ostatnie w tym roku szkolnym
Konsultacje z Rodzicami.

Zapraszamy!
Poprawiony: piątek, 29 maja 2015 20:54
 
Dni Profilaktyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
środa, 20 maja 2015 07:59

W ramach Szkolnych Dni Profilaktyki w naszym gimnazjum odbywały się warsztaty i zajęcia profilaktyczne.

5 maja 2015r. uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych  "Uśpieni"  z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych z warszawy. Program dotyczył oddziaływania  środków psychoaktywnych .

7 i 11 maja 2015r. uczniowie klasy IIa, IIb, IIc i  IId  brali udział w programie profilaktyczno - wychowawczym "Epsilon". Tematyką była cyberprzemoc.

Uczniowie każdej klasy II w trakcie trzech godzin zajęć odgrywali scenki i wcielali się w różne role , pokazujące rzeczywistą historię nastolatki , uwikłanej  w trudne relacje z osobami poznanymi w sieci. Podczas zajęć uczniowie uczyli się współpracy i empatii oraz mieli możliwość przeżycia sukcesu w grupie razem ze swoim wychowawcą. Zdaniem uczniów i nauczycieli wychowawców, uczestniczących w programie zajęcia były niezwykle ciekawe i warte powtórzenia w przyszłości".

Poprawiony: środa, 20 maja 2015 08:01
 
Konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
wtorek, 14 października 2014 00:51

Dyktando pełne pułapek

W dniu 13 października br. dwaj uczniowie naszego gimnazjum którzy wygrali szkolny etap konkursu ortograficznego-Agnieszka Kubica z klasy IIId oraz Mikołaj Cieśliczka z klasy Ic wzięli udział w II etapie „Dyktanda dla gimnazjalistów”, które zostało zorganizowane w Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach.Finałowe zmagania trwały ponad godzinę, a uczniowie ponownie wysłuchali i napisali tekst o zabytkach techniki powiatu gliwickiego. Jego autorem, a także lektorem, była pani Krystyna Sowa. Z najeżonym fachowym słownictwem i skomplikowanymi zdaniami dyktandem zmierzyło się 39 śmiałków. Wyniki otrzymamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Na zwycięzców (pierwszej piątki) czeka wycieczka do Warszawy, której główną atrakcją będzie zwiedzanie budynku Sejmu, spotkanie z posłami połączone z wręczeniem dyplomu laureata dyktanda.

Opiekunem uczniów była pani Joanna Celińska-Pacholczyk.

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 01:01
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 29
Copyright © 2015 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.