Start
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu
Koncert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
wtorek, 27 maja 2014 00:19

Wymiana młodzieży

 

Już od dzisiaj po raz kolejny gościć będziemy w naszej szkole uczniów w Gimnazjum Eckental w Niemczech. Młodzież niemiecka na czas projektu zamieszka w domach naszych uczniów. Głównym punktem spotkania będzie wspólny występ chórów polskiego i niemieckiego.

 

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

 


Serdecznie zapraszamy na koncert chórów Gimnazjum w Eckental i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu

„Taniec i muzyka łączą ludzi”,

który odbędzie się 29 maja 2014r. o godz. 1800w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w ramach współpracy powiatów Erlangen – Höchstadt i tarnogórskiego.

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Świerklaniec współorganizowany jest przez Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.


 

Poprawiony: wtorek, 27 maja 2014 00:34
 
Media Literacy for Active Citizen PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
wtorek, 09 września 2014 20:44

Nasi Nauczyciele na międzynarodowym seminariumPod koniec wakacji, w dniach 22-29 sierpnia 2014, dwie nauczycielki naszej szkoły, panie: Katarzyna Michalska i Elżbieta Caputa, wzięły udział w międzynarodowym seminarium pod tytułem: „Media Literacy for Active Citizen” zorganizowanym w ramach programu Grundtvig w Pradze. W tygodniowych warsztatach uczestniczyła grupa kilkunastu osób z różnych krajów Europy – Turcji, Francji, Słowenii, Czech i Polski. Zajęcia obejmowały szeroką dyskusję nad mediami i ich wpływem na społeczeństwo. Dzięki różnym metodom pracy uczestnicy mogli wyrobić sobie zdanie na temat tego, czy media są obiektywne, czy też manipulują obywatelem oraz zdobyć wiedzę. Wśród ciekawszych metod pracy znalazły się: wieczory kulturowe z prezentacją i degustacją regionalnych przysmaków, stworzenie krótkiego wywiadu z mieszkańcami Pragi w postaci nagrania filmowego, napisanie newslettera w oparciu o osobiście przeprowadzane wywiady z mieszkańcami Pragi, wizyta w telewizji publicznej oraz rozmowa z pracownikiem telewizji publicznej. Nauczycielki naszego gimnazjum były aktywnymi uczestniczkami wszystkich zajęć i wróciły z wymiany bardzo zadowolone i wzbogacone w nowe doświadczenia, które będą wykorzystywać w swojej pracy zawodowej.

Poprawiony: wtorek, 09 września 2014 20:49
 
Koło teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
wtorek, 09 września 2014 20:34

Koło teatralna

Poprawiony: czwartek, 11 września 2014 19:38
 
Przedstawienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
wtorek, 27 maja 2014 00:14

Przedstawienie tuż, tuż.....

 

Trwa gromadzenie rekwizytów do zbliżającego się przedstawienia pantomimicznego. Członkowie Koła Teatralnego wykonują ostatnie elementy scenografii. Trwają próby. Już niebawem zobaczycie efekty naszej pracy:)

 

 
Kanonizacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
wtorek, 20 maja 2014 21:09

Uroczystości z okazji Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II

 


 

Dnia 29 kwietnia o godzinie 12.00 uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli we Mszy Św. dziękczynnej za dar kanonizacji swego patrona Jana Pawła II. Mszy św. przewodniczył ks. prałat dr hab. Jerzy Kostorz, prof. UO., który wygłosił także kazanie o potrzebie walki o świętość. Msze św. koncelebrowali ks. Rafał Szot, ks. Rajnard Gronowski, ks. Andrzej Biwo, ks. Krzysztof Plewnia, ks. Krzysztof Ochab. Msze Św. uświetnił chór szkolny. Po mszy św. pan wójt Kazimierz Flakus ofiarował gimnazjum księgę pamiątkową. Później wystąpił chór szkolny pod przewodnictwem pani Justyny Otolińskiej, który przypomniał życie i nauczanie św. Jana Pawła II. Zakończeniem uroczystości było rozwiązanie konkursu plastycznego pt. Jan Paweł II – papież miłości. Po zakończonych uroczystościach uczestnicy mogli oddać cześć relikwiom świętego patrona oraz podziwiać wystawę "Nasze Świadectwo- słowa Jana Pawła II urzeczywistniamy poprzez czyny" .


Poprawiony: wtorek, 20 maja 2014 21:22
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 15
Copyright © 2014 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.