Start
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu
Expreess Gimnazjalny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
sobota, 10 stycznia 2015 10:52

Drodzy czytelnicy!

Dzięki staraniom naszej redakcji powstał pierwszy numer „Expressu Gimnazjalnego”.

Tematem numeru jest Dzień Patrona, który niedawno obchodziliśmy w naszej szkole. Dalej

znajdziemy artykuły zarówno dla miłośników sportu, jak i mody. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zachęcam do lektury!

Redaktor naczelna

Oliwia Więcek

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 07:33
 
Szkolny Klub Wolontariusza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
niedziela, 25 stycznia 2015 19:23

Spotkanie noworoczne z dziećmi z Domu Dziecka w Piekarach Śląskich

 

W ubiegły czwartek 15 stycznia 2015r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zostali zaproszeni na uroczyste spotkanie noworoczne połączone ze śpiewaniem kolęd, które odbyło się w Klubie 5 w Piekarach Śląskich. Grupa 15 wolontariuszek, wśród których były chórzystki, przygotowała występ artystyczny oraz rozdała prezenty.  Uczniowie naszej szkoły  przygotowali imienne podarunki dla wszystkich 45 wychowanków Domu Dziecka. W sumie w robienie prezentów zaangażowało się ponad 90 osób, czyli prawie 1/3 wszystkich uczniów w szkole. Nasi gimnazjaliści bardzo chętnie biorą udział w tej corocznej akcji. Darczyńcy znali imiona i wiek wychowanków  i na tej podstawie przygotowywali podarunki.  Do każdego z nich uczniowie dołączyli kartki z życzeniami oraz swoje zdjęcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom zaangażowanym w to wspaniałe dzieło wolontariatu.

Akcję przygotowała Katarzyna Michalska z pomocą Joanny Olech- Cofałki i Syblilli Rakoczy.

 

W spotkaniu noworocznym wzięły udział:

- Wikoria Aleksiuk, Dagmara Kaczmarek 3d

- Wiktoria Kołodziejczyk, Magdalena Mokry 3b

- Aleskandra Hain, Wiktoria Kierzek, Wiktoria Bereżewska 3c

-Anna Matysek, Aleksandra Wylężek 2a

-Marta Kubica 2c

-Weronika Rogacka, Oliwia Ziobro, Natasza Mentel 1d

- Magdalena Ślązok, Karolina Saternus 1a

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 07:32
 
Wycieczka zawodoznawcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
czwartek, 17 kwietnia 2014 17:55

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

25 marca bieżącego roku grupa uczniów o zainteresowaniach kulinarnych wzięła udział w "warsztatach  naleśnikowych" i zwiedzaniu Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Podrzucanie naleśników na patelni było prawdziwym wyzwaniem!

Wycieczka zawodoznawcza

Wycieczka zawodoznawcza

Wycieczka zawodoznawcza

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 18:07
 
Koło teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
wtorek, 10 lutego 2015 12:40


SCENOGRAFICZNE ZMAGANIA, CZYLI JAK "BUDUJEMY" NASZE DEKORACJE TEATRALNE...


Od listopada 2014 roku w ramach Zespołu Scenograficznego Szkolnego Koła Teatralnego "Kurtyna" trwają nieprzerwanie prace gimnazjalistów, tworzących elementy dekoracji teatralnej, która będzie nieodłączną i bardzo ważną częścią pantomimicznego spektaklu. Nad pracami tego zespołu czuwa Pani Ewa Kolricz. Pantomima zostanie zaprezentowana (nie tylko szkolnej) widowni na początku marca 2015 roku. Przygotowanie tegorocznej "Inscenizacji bez słów" okazało się dla całego Koła Teatralnego, a więc wszystkich tworzących go Zespołów, sporym wyzwaniem, dlatego też planowany na styczeń spektakl został przesunięty na początek marca. Prace nad naszym przedstawieniem wydłużają się, gdyż we własnym zakresie tworzymy scenografię i projektujemy kostiumy oraz rekwizyty, następnie sami pozyskujemy materiały do ich sporządzenia i samodzielnie je wykonujemy. Zarówno prace redakcyjne, scenograficzne, związane z udźwiękowieniem, jak i działania aktorów wymagają w tym roku szkolnym o wiele większej, niż w roku ubiegłym, dawki energii, większej ilości materiałów, a przede wszystkim sporej ilości czasu, który przeznaczamy na próby.

Mamy nadzieję, że efekty naszych działań zaskoczą pozytywnie widownię….

Tekst i redakcja: Joanna Celińska-Pacholczyk

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 07:32
 
Dzień patrona szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
poniedziałek, 20 października 2014 17:16

Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość

Jan Paweł II


16 października br. odbyła się szkolna uroczystość z okazji rocznicy ustanowienia Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły świętego Jana Pawła II.

Dzień rozpoczął się od mszy świętej w kościele w Świerklańcu, na którym gościliśmy proboszcza z nakielskiej parafii. Ksiądz Eugeniusz Bill wygłosił kazanie dla uczniów i pracowników szkoły.

Po uroczystości w kościele wszyscy udali się do szkoły. Nasze gimnazjum miało zaszczyt przywitać w tym uroczystym dniu ważne osoby spoza szkoły, m.in.:   Wójta Gminy Świerklaniec Kazimierza Flakusa,  dyrektora Zespołu Szkół  im. Kai  Mireckiej w Nakle Śląskim Krzysztofa Kozaka oraz Romana Mitasa. Po oficjalnym rozpoczęciu apelu  odbyło się przedstawienie w wykonaniu pierwszoklasistów. Każdy z nich po kolei  rozważał, czym jest świętość w życiu człowieka, jak można stać się świętym.  Szkolny chór uświetnił uroczystość  pieśniami : „Barka”, „Strumień”.  Po zakończeniu występu  rozstrzygnięto konkurs plastyczny poświęcony Janowi Pawłowi  II.  1. miejsce zajęła Agnieszka Kubica, 2. miejsce – Agnieszka Ukuś oraz 3. miejsce – Tatiana Godzisz. Następnie dyrektor  mgr Marek Kubica wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom:  mgr Ewie Brol, mgr Ewie Korlicz, mgr Barbarze Odoj, mgr Joannie Celińskiej – Pacholczyk, mgr Justynie Otolińskiej oraz mgr Walentynie Gubale.

Na koniec dyrektor złożył podziękowania  Romanowi  Mitasowi, który podarował naszej szkole pamiątkę związaną z papieżem.  Kiedy uroczystość dobiegła końca, uczniowie udali się do domów, a goście zostali zaproszeni na krótki poczęstunek.

Paulina Jaruga

Szkolne Koło Dziennikarskie

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 23
Copyright © 2015 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.