Start
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu
Jesienny spacer PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
niedziela, 12 października 2014 19:24

Dom Pomocy Społecznej PrzyjaźńDom Pomocy Społecznej PrzyjaźńW ubiegły czwartek 9 października grupa 18 uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariusza wybrała się na wspólny spacer z mieszkańcami zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach.  Piękna, słoneczna aura sprawiła, że spacer był bardzo wyczekiwany przez seniorów, którzy z wielką radością przywitali  naszych wolontariuszy.  W czasie powrotu do szkoły uczniowie wstąpili do cukierni na słodki poczęstunek, o który zadbał Dominik Zdebik z kl. IIIa.

W akcji spacer uczestniczyli:

3a- Ola Piecuch, Dominik Zdebik

Dom Pomocy Społecznej Przyjaźń3b-Wiktoria Kołodziejczyk, Karol Surowiec, Kami Kasprzak, Magda Mokry, Szymon Gosk, Mateusz Buryło

3c- Kasia Jabłońska, Wiktoria Bereżewska

3d- Agnieszka Ukuś, Magda i Kasia Siwiec, Paulina Wojtas, Milena Lis, Maciej Gawron, Mariusz Smodij, Łukasz Kowalkowski

Akcję zorganizowała Katarzyna Michalska z pomocą Sybilli Rakoczy

Uwaga!

Do końca października można zapisać się do Szkolnego Klubu Wolontariusza. Deklaracje dla uczniów i rodziców są do pobrania na stronie internetowej naszego gimnazjum. Wypełnione deklarację proszę oddać do biblioteki.

Katarzyna Michalska- opiekun SKW

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 19:37
 
Świąteczna akcja wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
czwartek, 17 kwietnia 2014 18:19

Kolejna świąteczna akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza

 

Dnia 9 kwietnia nasi wolontariusze odwiedzili mieszkańców "Domu Seniora Dolomity" w Bytomiu.  To nie pierwszy wyjazd do tej placówki. Nasi uczniowie 3 lata temu wystąpili w  "Dolomitach" z artystycznym repertuarem  " Piosenki z lat waszej młodośc".

W tym roku wolontariusze  wspólnie z seniorami wykonywali ozdoby świąteczne, które później posłużyły do dekorowania pomieszczeń. To spotkanie z pewnością było prawdziwą lekcją życia dla naszych uczniów. Musieli  wykazać się dużą dawką cierpliwości i  serdeczności wobec starszych, często schorowanych pensjonariuszy. Jednak, jak się okazało, spisali się na medal i jeszcze w drodze powrotnej do gimnazjum dzielili się zabawnymi anegdotami ze spotkania.

Poczęstunek dla seniorów (pyszne babeczki i ciastka)  przygotowały:

Patrycja Opiełka (3c)

Natalia Zięba (3d)

Martyna Pisalska (3a)

Wiktoria Pawlik (3c)

Zdjęcia robiła Patrycja Opiełka (3c)

Pozostali uczestnicy wyjazdu: Martyna Kwaśny, Aleksandra Zborowska, Natalia Krzyż, Magda Kaszkiel, Aneta Kowalik, Agnieszka Kubica, Oliwia Chmiela, Kaja Mierzwińska, Robert Szewczyk, Daniel Plaza, Marysia Sławińska, Maciej Mycielski, Wiktoria Sikora, Michalina Kujawska.

Wyjazd zorganizowały:Joanna Olech- Cofałka, Katarzyna Michalska

Świąteczna akcja wolontariatuŚwiąteczna akcja wolontariatu

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 18:44
 
Spotkanie z pisarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
niedziela, 12 października 2014 18:48

We wtorek 7 października klasa Ib pod opieką p. Bożeny Rejner brała udział w spotkaniu z panem Krzysztofem Petkiem, który jest autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Z przyjemnością słuchali opowieści o dalekich wyprawach, oglądali przywieziony z nich film i podziwiali popisy z dziedziny wschodnich sztuk walki. Pan Petek jest postacią bardzo barwną i inspirującą do niebanalnych pomysłów na życie.

 

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 19:48
 
Koło teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
niedziela, 28 września 2014 21:00

REDAKCYJNE ZMAGANIA

 

W piątek 26 września odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Koła Teatralnego „Kurtyna”. W zebraniu uczestniczyli tym razem wyłącznie członkowie Zespołu Redakcyjnego nr 1, który tworzą: Milena Lis, Aleksandra Gaj, Dariusz Podsiadło, Paulina Jaruga, Monika Brol oraz Roman Balczarek.

Zadaniem tej grupy jest stworzenie w ciągu najbliższych dwóch tygodni scenariusza sześcioaktowego pantomimicznego spektaklu teatralnego prezentującego dalsze przygody profesora Talenta i zabawnej grupki towarzyszących mu nastolatków.

Zespół Redakcyjny zaprezentował swoje pierwsze pomysły i ustalony został wstępny zarys fabuły przedstawienia. Po ukończeniu scenariusza-co planujemy na drugi tydzień października-rozpoczną się spotkania Zespołu Aktorskiego liczącego 25 osób („drużyna niebieskich”) oraz Zespołu Dźwiękowego.

Ponownie zabierzemy widownię w podróż w czasoprzestrzeni, podczas której nasi bohaterowie będą musieli stawić czoła poważnej awarii wehikułu czasu, w efekcie czego wylądują w przyszłości, ale  nie sami, bo stale wymagający naprawy wehikuł będzie im płatał figle i „wyrzucał” postacie spotkane w minionych epokach. Bohaterowie podróżując w przyszłości, przeżyją spotkanie z obcymi cywilizacjami, doświadczą niezwykłych wrażeń obcując z nowymi formami życia pozaziemskiego, a nawet natrafią na swoich sobowtórów.

Niezapomniane wrażenia-gwarantowane!

 

Redakcja: Joanna Celińska-Pacholczyk.

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 19:54
 
Szkolny Klub Wolontariusza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
niedziela, 12 października 2014 19:00

Do końca października można zapisać się do Szkolnego
Klubu Wolontariusza. Deklaracje dla uczniów i rodziców
do pobrania są na stronie internetowej naszego
gimnazjum w zakładce Wolontariat.
Wypełnione deklaracje proszę oddać do biblioteki.


Katarzyna Michalska- Opiekun SKW

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 19:18
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 18
Copyright © 2014 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.