Start
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu
Expreess Gimnazjalny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
sobota, 10 stycznia 2015 10:52

Drodzy czytelnicy!

Dzięki staraniom naszej redakcji powstał pierwszy numer „Expressu Gimnazjalnego”.

Tematem numeru jest Dzień Patrona, który niedawno obchodziliśmy w naszej szkole. Dalej

znajdziemy artykuły zarówno dla miłośników sportu, jak i mody. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zachęcam do lektury!

Redaktor naczelna

Oliwia Więcek

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 07:33
 
Szkolny Klub Wolontariusza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
niedziela, 25 stycznia 2015 19:23

Spotkanie noworoczne z dziećmi z Domu Dziecka w Piekarach Śląskich

 

W ubiegły czwartek 15 stycznia 2015r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zostali zaproszeni na uroczyste spotkanie noworoczne połączone ze śpiewaniem kolęd, które odbyło się w Klubie 5 w Piekarach Śląskich. Grupa 15 wolontariuszek, wśród których były chórzystki, przygotowała występ artystyczny oraz rozdała prezenty.  Uczniowie naszej szkoły  przygotowali imienne podarunki dla wszystkich 45 wychowanków Domu Dziecka. W sumie w robienie prezentów zaangażowało się ponad 90 osób, czyli prawie 1/3 wszystkich uczniów w szkole. Nasi gimnazjaliści bardzo chętnie biorą udział w tej corocznej akcji. Darczyńcy znali imiona i wiek wychowanków  i na tej podstawie przygotowywali podarunki.  Do każdego z nich uczniowie dołączyli kartki z życzeniami oraz swoje zdjęcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom zaangażowanym w to wspaniałe dzieło wolontariatu.

Akcję przygotowała Katarzyna Michalska z pomocą Joanny Olech- Cofałki i Syblilli Rakoczy.

 

W spotkaniu noworocznym wzięły udział:

- Wikoria Aleksiuk, Dagmara Kaczmarek 3d

- Wiktoria Kołodziejczyk, Magdalena Mokry 3b

- Aleskandra Hain, Wiktoria Kierzek, Wiktoria Bereżewska 3c

-Anna Matysek, Aleksandra Wylężek 2a

-Marta Kubica 2c

-Weronika Rogacka, Oliwia Ziobro, Natasza Mentel 1d

- Magdalena Ślązok, Karolina Saternus 1a

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 07:32
 
Rekolekcje 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
niedziela, 22 marca 2015 18:50

Rekolekcje 2015

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 18:52
 
Koło teatralne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Odoj   
czwartek, 19 lutego 2015 20:05

CAŁA PRAWDA O NAS SAMYCH? CZYLI JAK POWSTAJE SCENARIUSZ KOLEJNEJ SZKOLNEJ INSCENIZACJI


Napisanie scenariusza sztuki teatralnej to rzecz niełatwa. Trzeba włożyć w prace redakcyjne sporo wysiłku, by dialogi były niebanalne, tekst spójny, zawierał suspens, zaskoczył widza nieoczekiwanymi zwrotami akcji podczas prezentowania spektaklu.

Działające prężnie w naszym gimnazjum Koło Teatralne „Kurtyna” kończy prace nad spektaklem pantomimicznym, który zostanie zaprezentowany publiczności na początku marca br. To jednak zaledwie półmetek prac Koła Teatralnego. Druga grupa gimnazjalistów należących do Koła, przypisana do drużyny „Pomarańczowych” rozpoczęła na początku stycznia prace redakcyjne, przygotowując tekst drugiej inscenizacji, która zostanie przedstawiona widowni w czerwcu br.

Zespół Redakcyjny nr 2 w składzie: Laura Nowakowska, Marta Kubica, Weronika Szołtysik, Mateusz Słota oraz Michał Hojka opracowuje scenariusz spektaklu, wzorowanego na paradokumentalnym serialu „Trudne sprawy”.

Wspomniany serial ukazuje przeważnie wątki rodzinne lub opowiada historie ludzi dotkniętych przez los. Fabuła każdego odcinka bazuje na zaprezentowaniu jakiegoś problemu, z którym zmierzą się główni bohaterowie. Serialowi nadano formułę "paradokumentu", stwarzając wrażenie, iż producenci filmu ukazują autentyczne problemy i dylematy prawdziwych ludzi. Ponadto bohaterowie każdego odcinka nie tylko nie wstydzą się swoich problemów, ale chętnie o nich mówią szerszej widowni przed kamerą w formie symulowanego wywiadu z każdym z nich.

Zdania na temat poziomu artystycznego wspomnianego serialu są jednak podzielone.

Serial emitowany od kilku lat w telewizji cieszy się z jednej strony popularnością, prawdopodobnie dlatego, że cześć widzów lubi oglądać historie o życiu, codziennych kłopotach i rozterkach zwykłych ludzi żyjących tuż obok nas, utożsamiać się z bohaterami ukazywanych historii. Z drugiej strony istnieje spora grupa odbiorców krytykujących bardzo niski poziom artystyczny tego paradokumentu.

Nasi uczniowie postanowili napisać i zaprezentować jeden odcinek takiego paradokumentu, przyjmując formułę omawianego serialu. Naszym zamiarem będzie parodia  omówionej wyżej produkcji.

Zamierzamy zbudować historię opartą na schematycznej fabule, pokazać naszej widowni nieco groteskową, absurdalną i przerysowaną opowieść o losach pewnej rodziny, borykającej się z bardzo wieloma problemami. Całość skończy się jednak pomyślnie, gdyż nasi bohaterowie, potrafią przezwyciężyć wszelkie trudności.

Efekty naszych działań poznacie już w czerwcu.

 

Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego „Kurtyna”:  Joanna Celińska-Pacholczyk

Poprawiony: niedziela, 22 lutego 2015 20:05
 
Wycieczka zawodoznawcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Kaim   
czwartek, 17 kwietnia 2014 17:55

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

25 marca bieżącego roku grupa uczniów o zainteresowaniach kulinarnych wzięła udział w "warsztatach  naleśnikowych" i zwiedzaniu Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Podrzucanie naleśników na patelni było prawdziwym wyzwaniem!

Wycieczka zawodoznawcza

Wycieczka zawodoznawcza

Wycieczka zawodoznawcza

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 18:07
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 25
Copyright © 2015 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.